63 føroyingar bjóða seg fram at røkja teir báðar sessirnar á Christiansborg

Hesi stilla upp til fólkatingsvalið 5. juni 2019

63 fólk í Føroyum stilla upp til fólkatingsvalið, sum verður mikudagin.

63 føroyingar bjóða seg fram at røkja teir báðar sessirnar á Christiansborg

Størstu listarnar hava Javnaðarflokkurin og Sambandsflokkurin, sum stilla 15 fólk upp hvør. Tjóðveldi og Fólkaflokkurin eru næstir við 13 valevnum. Framsókn hevur seks og Sjálvstýri eitt valevni.

Størstu kvinnuumboðanina hevur Tjóðveldi, sum stillar upp við 8 kvinnum og 5 monnum.

Javnaðarflokkurin stillar upp við 7 kvinnum og 8 monnum.

Sambandsflokkurin við 5 kvinnum og 10 monnum.

Fólkaflokkurin við 3 kvinnum og 10 monnum.

Framsókn hevur javnastu umboðanina: 3 kvinnur og 3 menn.

Sjálvstýri hevur onga kvinnu og ein mann.

Tey 63, sum stilla upp til fólkatingsvalið mikudagin, eru hesi:

 

            Listi A. Fólkaflokkurin

1          Annika Olsen, borgarstjóri, Brobbersgøta 10, Tórshavn

2          Beinir Johannesen, handilsleiðari, býráðslimur, undir Klakki 35, Klaksvík

3          Brandur Sandoy, borgarstjóri, í Nesi 16, Sandur

4          Christian Andreasen, advokatur, Rygsgøta 19, Argir

5          Elsebeth Mercedis Gunnleygsdóttur, løgtingslimur, løgreglukvinna,

            undir Hálsi 56, Klaksvík

6          Heðin Zachariasen, borgarstjóri, Streymnesvegur 88, Streymnes

7          Jacob Vestergaard, løgtingsmaður, sýslumaður, Akravegur 16, Akrar

8          Jákup Mikkelsen, løgtingsmaður, Foravegur 3, Svínoy

9          Joan Samuelsen, varaskúlastjóri, Jóannesar Paturssonargøta 44, Tórshavn

10        Jógvan á Lakjuni, løgtingsmaður, Brúgv 7, Fuglafjørður

11        Jørgen Niclasen, løgtingsmaður, undir Bólheyggi 13, Sørvágur

12        Símun Jóannesarson Hansen, løgfrøðingur, fulltrúi, Grannatún 11, Saltangará

13        Uni Rasmussen, býráðslimur, við Ánna 8, Norðragøta

           

            Listi B. Sambandsflokkurin

14        Bárður á Steig Nielsen, løgtingsmaður, Bøgøta 32, Vestmanna

15        Edmund Joensen, løgtingsmaður, Oyrarbakkavegur 2, Oyrarbakki

16        Edva Jacobsen, skrivstovukvinna/HR, Stovugerði 16, Fuglafjørður

17        Erhard Joensen, stjóri, Vágsvegur 56, Vágur

18        Eyðdis Hartmann Niclasen, bygdaráðsformaður, Húsanesvegur 23, Miðvágur

19        Helgi Abrahamsen, tíðindamaður, Heygsvegur 22, Strendur

20        Jaspur Langgaard, vinnurekandi, Gaddavegur 2, Nes

21        Jákup Fróði Djurhuus, vinnurekandi, Garðavegur 38, Skopun

22        Jensia Højgaard Kjærbæk, sjúkrarøktarfrøðingur, Lykkugerði 7, Tórshavn

23        Johan Dahl, vinnuráðgevi, Tungugøta 15, Tórshavn

24        Kaj Leo Holm Johannesen, løgtingsmaður, á Teigi 6, Tórshavn

25        Magnus Rasmussen, løgtingsmaður, Lambavegur 12, Lamba

26        Ragnar Isaksen, sølumaður, Kirkjuvegur 13, Kvívík

27        Rósa Samuelsen, samskipari og ráðgevi, Onundarvegur 13, Sandavágur

28        Sunneva Simonsen Ludvig, kokkur, Sundsvegur 71, Hvannasund

           

            Listi C. Javnaðarflokkurin

29        Aksel V. Johannesen, løgmaður, Jóansgøta 19, Hoyvík

30        Barbara Gaardlykke Apol, lesandi, Tróndargøta 50.2.3, Tórshavn

31        Bjarni Hammer, løgtingsmaður, Miðbrekka 14, Tvøroyri

32        Djóni Nolsøe Joensen, námsfrøðingur, Tórugøta 33, Tórshavn

33        Eyðgunn Samuelsen, landsstýriskvinna, Jørundsgøta 40, Klaksvík

34        Finnbjørn Vang, útgerðarmaður, Kirkjubrekka 9, Klaksvík

35        Gunnvá Tróndardóttir Joensen, heimaarbeiðandi, Undir Fossum 50, Klaksvík

36        Heðin Mortensen, landsstýrismaður, Hoyvíksvegur 22B, Tórshavn

37        Helena Dam á Neystabø, løgtingskvinna, Skansavegur 1, Tórshavn

38        Henrik Old, løgtingsmaður, Eiðisvegur 18, Vágur

39        Jónleif Johannesen, løgtingsmaður, Undir Klakki 47, Klaksvík

40        Kristianna Winther Poulsen, løgtingskvinna, Maritugøta 30, Hoyvík

41        Marita Klein Joensen, hagfrøðingur, Salvarávegur 2, Syðrugøta

42        Rigmor Dam, løgtingskvinna, Trapputún 6, Tórshavn

43        Sjúrður Skaale, fólkatingsmaður, Eystari Ringvegur 5, Tórshavn

           

            Listi D. Sjálvstýri

44        Jógvan Skorheim, floksformaður, Heygavegur 62, Klaksvík

 

            Listi E. Tjóðveldi

45        Annita á Fríðriksmørk, løgtingskvinna, Marinargøta 19, Tórshavn

46        Bjørt Samuelsen, løgtingskvinna, V.U. Hammersheimbsgøta 36, Tórshavn

47        Hervør Pálsdóttir, lesandi, Brekkugøta 10, kj., Tórshavn

48        Høgni Hoydal, landsstýrismaður, Mouritsarvegur 12, Hoyvík

49        Ingolf S. Olsen, løgtingsmaður, Undir Bólheyggi 8, Sørvágur

50        Katrin Kallsberg, løgtingskvinna, Dr. Dahlsgøta 15, Tórshavn

51        Kristina Háfoss, landsstýriskvinna, Ovaragøta 6, Hoyvík

52        Magni Arge, fólkatingsmaður, Borgartún 2, Argir

53        Óluva Klettskarð, løgtingskvinna, Stoksoyarvegur 7, Klaksvík

54        Pauli Trond Petersen, løgtingsmaður, Rógvuvegur 1, Vestmanna

55        Pól Esper Hansen, lærari, Mýrisnípuvegur 8, Skálafjørður

56        Sirið Stenberg, landsstýriskvinna, Skálavegur 3, Vágur

57        Sonja Jógvansdóttir, løgtingskvinna, Ovara Tvørgøta 1, Tórshavn

           

            Listi F. Framsókn

58        Bjarni Kárason Petersen, tingmaður, Smærugøta 18, Tórshavn

59        Hanna Jensen, landsstýriskona, Tróndargøta 49, Norðragøta

60        Høgni Reistrup, samskiftisfólk, Pedda við Stein gøta 22, Tórshavn

61        Poul Michelsen, landsstýrismaður, Gundadalsvegur 19, Tórshavn

62        Ruth Vang, tingkvinna, Jóannesar Patursonargøta 84, Tórshavn

63        Súsanna Olsen, námslektari, Ryggsgøta 17, Argir

63 føroyingar bjóða seg fram at røkja teir báðar sessirnar á Christiansborg