Soleiðis er býtið av nevndarsessum

Samgongubólkurin eigur allar nevndarformenninar.

Katrin Kallsberg er forkvinna í Trivnaðarnevndini.

Katrin Kallsberg er forkvinna í Trivnaðarnevndini.

Á løgtingsfundi fyri løtu síðani, mannaðu løgtingslimirnir tær ymisku nevndirnar, ið eru ásettar í §24 í tingskipanini.


Nýtt Sjálvstýri og Sonja J. Jógvansdóttir kunngjørdu fyrr í dag, at tey hava avtalað tekniskt samstarv við samgonguna. Tað merkti harvið, at býtið millum samgongu og andstøðu er 20/13.


Ein avleiðing av tí er, at andstøðan fær ongan formanssess.


Býtið er fylgjandi:


Fíggjarnevndin:

Forkvinna: Annika Olsen
Nevndarlimur: Helena Dam á Neystabø
Nevndarlimur: Kristin Michelsen
Nevndarlimur: Pauli Petersen
Nevndarlimur: Jacob Vestergaard
Nevndarlimur: Bárður á Steig Nielsen
Nevndarlimur: Bill Justinussen


Uttanlandsnevndin:

Forkvinna: Annita á Fríðriksmørk
Nevndarlimur: Bjørt Samuelsen.
Nevndarlimur: Heðin Mortensen
Nevndarlimur: Kári P. Højgaard.
Nevndarlimur: Jákup Mikkelsen
Nevndarlimur: Kaj Leo Holm Johannesen
Nevndarlimur: Magni Laksáfoss


Vinnunevndin:

Formaður: Bjarni Hammer
Nevndarlimur: Bárður Kass Nielsen
Nevndarlimur: Bjørt Samuelsen
Nevndarlimur: Magni Arge
Nevndarlimur: Jákup Mikkelsen
Nevndarlimur: Jørgen Niclasen.
Nevndarlimur: Bjørn Kalsø


Trivnaðarnevndin:

Forkvinna: Katrin Kallsberg
Nevndarlimur: Óluva Klettskarð
Nevndarlimur: Djóni Joensen
Nevndarlimur: Sonja Jógvansdóttir
Nevndarlimur: Kaj Leo Holm Johannesen
Nevndarlimur: Elsebeth Mercedis Gunleygsdóttir
Nevndarlimur: Jenis av Rana


Mentanarnevndin:

Forkvinna: Hanna Jensen
Nevndarlimur: Kristianna Winther Poulsen.
Nevndarlimur: Jónleif Johannesen
Nevndarlimur: Ólvuva Klettskarð
Nevndarlimur: Katrin Kallsberg
Nevndarlimur: Jógvan á Lakjuni
Nevndarlimur: Bjørn Kalsø


Rættarnevndin:

Formaður: Kristin Michelsen
Nevndarlimur: Sonja Jógvansdóttir
Nevndarlimur: Ruth Vang
Nevndarlimur: Magni Arge
Nevndarlimur: Elsebeth Mercedis Gunleysdóttir
Nevndarlimur: Edmund Joensen
Nevndarlimur: Magnus Rasmussen


Landsstýrismálanevndin:

Formaður: Bárður Kass Nielsen
Nevndarlimur: Annita á Fríðriksmørk
Nevndarlimur: Magnus Rasmussen


Norðurlandaráðið:

Umboð: Jenis av Rana
Umboð: Ruth Vang


Útnorðurráðið:

Formaður: Kári P. Højgaard
Umboð: Annika Olsen
Umboð: Bjørt Samuelsen
Umboð:Jørgen Niclasen
Umboð: Bill Justinussen
Umboð: Magni Laksafoss


Løgtingsgrannskoðari:

Jónleif Johannesen
Óluva Klettskarð
Magnus Rasmussen
Jørgen Niclasen


Lokalnevndin:

Formaður: Katrin Kallsberg
Nevndarlimur: Hanna Jensen
Nevndarlimur: Jógvan á Lakjuni
Nevndarlimur: Bárður á Steig Nielsen


Eftirlit við varhaldsfangum:

Djóni Nolsøe Joensen
Kaj Leo Holm Johannesen